Śliczne sukienki dla niemowląt i dziewczynek

Dzieci są wyjątkowymi gośćmi na każdym weselu. Małe postaci, ubrane w pierwsze w życiu eleganckie, „dorosłe” stroje, w napięciu przeżywają każdą chwilę uroczystości. Ubieranie dziecka na wesele to dla wielu mam to nie tylko przyjemność, ale także wyzwanie. Bo chociaż w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, nie brakuje i tanich, i markowych ubrań dla dzieci, wybór wcale nie jest prosty.

Najmniejszy problem mają mamy dziewczynek w wieku niemowlęcym. Chociaż takie maluszki same z siebie są urocze, one również zasługują na sukieneczkę na specjalną okazję. Powinna być ona jasna, pastelowa, może być też biała. Ślicznie wyglądają niemowlęce sukieneczki z satyny lub atłasu. Mogą je zdobić falbanki, zakładki, kokardki, cekiny… Właściwie nie ma ograniczenia, trzeba tylko uważać, by nie były to elementy, które dziecko mogłoby oderwać i połknąć. elegancka-sukienka-z-cekinami-dla-dziewczynkiStrój musi być wygodny, a jeśli to sukieneczka letnia – przewiewny. Słodkim dodatkiem do kreacji takiej małej damy może być kapelusik albo opaska na główkę.

W przypadku kilkulatek zakup wizytowej sukienki lepiej skonsultować z samą zainteresowaną. Dziewczynka poczuje się zauważona i doceniona. Większość mam boi się, że wybór córeczki może być kiczowaty, ale takim małym dziewczynkom można wybaczyć specyficzny gust. Chodzi oczywiście o nadmiar koloru różowego, ewentualnie fioletowego, oraz wszelakich ozdób. Na dziewczynce to na szczęście nie razi.

Sukienki okolicznościowe dla dzieci czasem przypominają suknie balowe w wersji mini, głównie przez rozbudowany dół takiej kreacji. Często jest on uszyty z wielu warstw tiulu, dodatkowo zdobionego szarfą, koralikami, haftami, aplikacjami… Spódniczka taka jest zazwyczaj rozkloszowana i pięknie wiruje w tańcu, co tak podoba się małym elegantkom i pozwala im się czuć jak Barbie albo  księżniczka na balu. Oczywiście nawet tak młode panie zwracają uwagę, by kreacja była też modna i elegancka. Jeśli dziewczynka nie jest miłośniczką różu, można jej podsunąć strój w innym pastelowym kolorze lub dziewczęcym wzorze – kwiatuszki, motylki itp. Ważnym uzupełnieniem stroju jest elegancka fryzura np. wdzięczny koczek lub loki. Najlepszym obuwiem będą wygodne sandałki.

Jeżeli dziewczynka pełni ważną funkcję druhenki sypiącej kwiaty lub niosącej tren Panny Młodej, jej strój trzeba wcześniej uzgodnić, najlepiej z samą Panną Młodą. Kreacja małej druhny musi bowiem pasować do ubrań całej asysty ślubnej.