Wizytowe kreacje z tafty, jedwabiu, szyfonu

Często przed wyborem sukienki na wesele czy bal zastanawiamy się, z jakiego materiału powinna być ona uszyta. Co sezon pojawia się bowiem moda na pewne tkaniny, np. lejącą satynę, bistor, aksamit… Są jednak materiały, które niezmiennie oznaczają dobry gust i klasyczną elegancję, niezależnie od zmieniających się trendów. Mowa o tafcie, szyfonie i atłasie.

Z tafty od dawna szyje się różnego rodzaju sukienki i suknie – wieczorowe, balowe, wizytowe… Taftowe kreacje nadają się dla kobiet w każdym wieku, mamy więc sukieneczki z tafty dla dziewczynek, sukienki młodzieżowe (szczególnie efektownie wyglądają młodzieżowe sukienki-bombki), dla młodych kobiet i pań w średnim wieku, aż wreszcie eleganckie stroje dla starszych pań. W tym ostatnim przypadku panie decydują się raczej na gustowną garsonkę niż suknię.

Istnieje wiele odmian tafty, np. gnieciona, kreszowana czy jedwabna. Ostatnio prawdziwą furorę robi tzw. tafta inteligentna. Szyje się z niej głównie suknie ślubne, ale także np. koktajlowe. Cechuje się ona tym, że „zapamiętuje” to, jak ją ułożono. Przez to jest materiałem plastycznym, wykorzystywanym do szycia kwiatów, marszczeń, drapowań itp. jedawabna-sukienka-w-kwiaty

Eleganckie, zwiewne sukienki z jedwabiu to z kolei idealna propozycja na wesele odbywające się latem. Delikatne, jedwabne kreacje są piękne i ultrakobiece, podkreślają piękno każdej kobiety. Zachwycają zarówno w wersji krótkie, jak i długiej. Fantastycznie wyglądają suknie we wzory, w szczególności zaś w kwiaty, najlepiej duże. Natomiast za prawdziwe dzieła sztuki można uznać sukienki z naturalnego jedwabiu, malowane ręcznie. Tutaj także najczęściej wykorzystuje się motywy kwiatowe, a także graficzne. Jedwab jest też znakomitym tłem dla cekinów, a sukienki z cekinami są obecnie prawdziwym hitem! Oczywiście na wesele wybierzmy kreację nieco bardziej stonowaną i mniej krzykliwą niż taką na dyskotekę czy Sylwestra.

Świetnym pomysłem na letnią kreację weselną są też stroje uszyte z szyfonu. Szyfonowe sukienki są niezwykle delikatne, subtelne, zwiewne. Są wręcz stworzone dla młodych dziewcząt i kobiet. Z lekkiego, półprzezroczystego szyfonu można uszyć krótką koktajlową sukienkę (np. w bardzo obecnie modnym fasonie asymetrycznym) lub długą wieczorową kreację. Jeśli chodzi o kolor, pięknie będą wyglądać kreacje np. różowe lub czerwone.