Sukienki z sieciówek i stroje szyte na miarę

Nie da się ukryć, że kupno sukienki weselnej to zazwyczaj niemały wydatek. A jeżeli w sezonie czeka nas kilka takich imprez i do tego w tym samym kręgu towarzyskim, gdzie „nie pasuje” pokazać się ponownie w tej samej kreacji, wydatki będą jeszcze większe. Jeżeli zatem nasz portfel nie należy do najgrubszych, warto pomyśleć o zakupie eleganckiej sukienki w sieciówce lub uszyciu jej na miarę.

Sukienki ze sklepów sieciowych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, mają kilka wspólnych cech. Przede wszystkim, co ważne w kontekście powyższego wstępu, nie mają wygórowanych cen. Modną, nowoczesną kreację można kupić nawet za mniej niż 100 zł. Oczywiście mowa tu o tańszych sieciówkach, typu New Yorker, Mango, Reserved. Mając do dyspozycji sto kilkadziesiąt do kilkuset zł, możemy śmiało przystępować do zakupów w dowolnej niemal sieciówce, np. Promodzie, Mohito, River Island.zlota-sukienka-mango

Sieciówkowe kreacje, jak i wszystkie ubrania w tego typu sklepach, są zgodne z aktualnymi trendami w modzie. Owszem, zdarzają się wyprzedaże kolekcji z ubiegłych sezonów i wtedy można kupić sukienkę nawet za kilkadziesiąt zł! To rzecz jasna propozycja dla osób bardziej dbających o cenę niż bycie na modowym topie. Jeśli natomiast komuś zależy na stylowym wyglądzie, sukienka z popularnego sklepu na pewno uchroni go przed wpadką. Zaletą sieciówek jest możliwość skompletowania od razu całej stylizacji – kreacji, butów i dodatków. Można je wszystkie kupić w jednym miejscu.

Sieciowe sukienki przeznaczone są raczej dla młodych osób, więc dominują fasony krótkie, odsłaniające ciało, są też działy z sukieneczkami dziecięcymi i niemowlęcymi (np. w H&M). Więc co mają zrobić dojrzałe panie w średnim wieku, poszukujące taniej, ale ładnej sukienki? Jedno z rozwiązań to zakup w sklepie internetowy, których oferta skierowana jest do szerszego grona odbiorców. Alternatywą jest uszycie kreacji na miarę. To znakomite rozwiązanie dla osób o nietypowej sylwetce, np. o bardzo wąskiej talii i znacznie szerszych biodrach. Szycie sukienki na konkretną figurę pozwala na jej idealne dopasowanie i odwrócenie uwagi od problematycznych stref. Poza tym krawcowa uszyje strój zgodnie z naszymi życzeniami i zaleceniami, co w przypadku gotowej kreacji jest oczywiście niemożliwe. Ponadto zakup materiału i usługa krawcowej summa summarum jest zazwyczaj bardziej opłacalna od zakupu w sklepie, zwłaszcza, gdy i tak potrzebne są przeróbki.