Zwiewna sukienka z falbankami

Są pewne fasony sukienek, na które możemy zdecydować się zawsze, niezależnie od panujących trendów, mając pewność, że na pewno będziemy wyglądać dobrze. Przykładem takiej kreacji jest koktajlowa sukienka z falbankami.

Dla kogo przeznaczone są kreacje z falbanami? W zasadzie dla każdej pani, trzeba tylko zwracać uwagę na wielkość i miejsce doszycia falbany. Jeżeli umiejscowiona jest na dole sukienki, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli natomiast kilka falban znajdzie się na tułowiu, mogą dodawać kilogramów. Z tego względu ten wariant nie jest polecany puszystym paniom. Sukienki dla dzieci mogą natomiast być wykonane w całości z drobnych falbanek.sukienka-koktajlowa-z-falbanami

Krótka, zwiewna sukienka z falbankami to idealny pomysł na młodzieżową kreację weselną, szczególnie letnią. Może być uszyta np. z szyfonu. Nastolatka na pewno będzie wyglądać elegancko i dziewczęco, a przy tym modnie. Sukienka może być gładka, np. malinowa, czerwona lub niebieska. Bardzo dobrze będzie też wyglądać kreacja w kwiaty.

Jeżeli na kreację z falbanek zdecyduje się druhna, zdecydowanie powinna wybrać wariant ekskluzywny, wieczorowy. Ciekawie będzie się prezentować np. suknia asymetryczna, z jednym rękawem z doszytą falbaną. Znakomitym uzupełnieniem takiego stroju będzie na pewno dodatek koronki. Falbanki mogą też zdobić dekolt kreacji lub być doszyte z boku. Oryginalnym pomysłem projektantów są falbany na plecach, biegnące np. wzdłuż głębokiego wycięcia.

Specyficznym rodzajem falbany jest baskinka. Jest ona wszyta mniej więcej na wysokości talii. Dzięki temu sukienki z baskinką, w zależności od potrzeb, mogą zamaskować brzuszek i zbyt pełne uda lub też dodać biodrom wypukłości. Warunkiem noszenia baskinki jest jednak posiadanie wyraźnie zaznaczonej talii. Trzeba też pamiętać, że kreacje z falbaną w pasie optycznie skracają nogi, więc bezwzględnie powinno się do nich zakładać buty na obcasie, najlepiej szpilki.

Jeśli już mowa o dodatkach do sukienek z falbanami, nie powinny być zbyt okazałe, gdyż kreacje te są efektowne same w sobie. Lepiej nie zakładać zbyt ozdobnych butów, jako torebka sprawdzi się klasyczna kopertówka. Wskazany jest też umiar w biżuterii. Jeśli falbany znajdują się przy dekolcie, lepiej nie zakładać żadnego naszyjnika i długich, wiszących kolczyków.